دکتر فهیمه رمضانی / تعیین جنسیت با IVF
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تعیین جنسیت با IVF

تعیین جنسیت با IVF چگونه است؟ IVF یکی از روش های تعیین جنسیت می باشد که برای زوج هایی که نابارور هستند مورد استفاده قرار می گیرد، در این روش بسته به نوع مشکلات ناباروری باتوجه به نظر پزشک یکی از روش های درمانی با IVF یا IUI استفاده می شود که در نهایت شما می توانید تعیین جنسیت را به دلخواه خود انجام دهید و فراموش نکنید که درصد موفقیت ها در هریک از روش های درمانی یکی نمی باشد و درصد موفقیت در هرکدام متفاوت است. برای آشنایی بیشتر با روش های درمان نازایی می توانید با دکتر فهیمه رمضانی تهرانی همراه شوید.

عمل لقاح بین کروموزوم های زن و مرد اتفاق می افتد که در نهایت به تعیین جنسیت فرزندتان می انجامد، اگر که کروموزوم Y با تخمک باردار شود جنسیت جنین شما پسر خواهد بود و بالعکس اگر کروموزوم X با تخمک باردار شود جنین دختر خواهد بود.امروزه با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی و با بهترین روش های تعیین جنسیت برایتان جنسیت جنین را مشخص می کنند و نکته ی اصلی این است که چه شما بارور باشید و چه نابارور باشید این تعیین جنسیت اتفاق خواهد افتاد.

تعیین جنسیت با IVF

روش های تعیین جنسیت

درمان ناباروری با IVF

علم پیشرفت می کند و هر روز یک متود جدید پدید می آید، تعیین جنسیتی که الان در حال حاضر انجام می شود یکی به روش IVF است که تعیین جنسیت در آن حدود 99 تا 100 درصد و باروری حدود 45 درصد است و اما از آنجایی که در علم پزشکی هیچ کار صد درصدی وجود ندارد پس گزینه 100 درصد ناخودآگاه در روش تعیین جنسیت حذف می شود.

 

درمان ناباروری با PGD

روش بعدی روش PGD است که روند کاری و پروسه درمان همانند IVF می باشد منتها روزی پزشکان تخمک می گیرند و عمل لقاح در آزمایشگاه انجام می شود متخصص ژنتیک نمونه ایی از جنین می گیرد و بعد از چند سلولی شدن جنین تعیین جنسیت انجام می شود. نکته ایی که همیشه بیماران باید به آن توجه داشته باشند این است که پزشکان دختر یا پسر نمی سازند و این تماما بستگی به این دارد که چه تعدادی از جنین های شما پسر یا دختر هستن، ممکن است زوجی 10 تا جنین داشته باشند که 2 تا جنین دختر و 7 تا جنین پسر داشته باشند موضوع این است که تعداد دخترها و پسرهای تشکیل شده انتقال داده می شود و اگر برفرض تعداد زیاد باشد و زوجی پسر بخواهند از 10 جنین 4 جنین پسر باشد متخصصان 2 تا از جنین های پسر را انتقال می دهند و دو تای دیگر را فیریز می کنند تا اگر احتمالا عمل انتقال بدرستی انجام نشد و مشکلی پیش آمد مرحله بعد تنها انتقال جنین فیریز شده می باشد و کارشان راحت تر است. میزان موفقیت در این زمینه به همان اندازه موفقیت IVF می باشد و حدود 45 درصد می توان به آن اعتماد کرد و نکته ی بعدی این است که اطمینان این کار برای تعیین جنسیت تقریبا صد در صد است.

درمان ناباروری با IUI

روش بعدی که IUIاست پروسه انجام درمان و باروری کوتاه تر و کم هزینه تر است، که در این روش یک داروی ساده برای تحریک تخمک ها داده می شود و زمانی که تخمک ها بالغ می شوند IUI انجام می شود، میزان موفقیت در این روش برای تعیین جنسیت حدود 75 درصد است و میزان باروری 25 تا 30 درصد همانند یک باروری طبیعی می باشد.

IVF چیست ؟

IVF چیست ؟ یکی از روش های مدرن باروری در عصر جدید می باشد که امید باروری در زوج هایی که به دلیل مشکل تخمک گذاری و لوله های رحم در خانم ها و یا تولید اسپرم در آقایان بوده است را حل کرده است، در این روش چهار مرحله اصلی وجود دارد که اول به خانم دارو داده می شود تا تخمک های مناسب ایجاد شود و در مرحله بعدی تخمک ها از طریق جراحی واژینال سرپایی و در زمان کوتاهی از تخمدان ها برداشته می شود. این تخمک ها در محیط آزمایشگاه در مجاورت اسپرم آقا قرار داده می شود و ممکن است در یکسری شرایط خاصی یک اسپرم را متخصص برداشته و به داخل تخمک تزریق کند که به آن میکرواینجکشن گفته می شود، در آزمایشگاه هنگام تماس تخمک و اسپرم جنین ایجاد می شود که جنین ایجاد شده چند روز بعد بطور سرپایی و در زمان کوتاهی داخل رحم خانم قرار داده می شود و در داخل رحم خانم مراحل رشد خودش را طی می کند.

تعیین جنسیت با IVF

 

روش IVF به چه کسانی توصیه می شود؟

1- خانم هایی که لوله های رحمشان بسته است.
2- آقایونی که از نظر اسپرم بسیار مشکل دارند.
3- کسانی که ناباروری آنها عللش مشخص نمی باشد.
4- افرادی که بیماری چسبندگی شدید لگنی دارند.
5- کسانی که سن بالایی در زمینه باروری دارند.

نحوه ی انجامIVF

در تکنیک لقاح در خارج از بدن و یا آی وی اف تعدادی تخمک برای بارور شدن درون آزمایشگاه از تخمدان ها خارج می شود که بعد از چند روز 1 یا 2 تا از تخمک های بارور شده که اکنون بعنوان جنین شناخته می شوند مجددا به داخل رحم باز گردانده می شوند و به امید آنکه در رحم لانه گذاری کرده و منجر به باروری بشوند. به زنانی که از آی وی اف استفاده می کنند هورمون های باروری مخصوصی داده می شود که به رشد تخمک ها کمک کند، بلوغ نهایی تخمک با استفاده از هورمون های بیشتر ایجاد می شود و 36 ساعت بعد مایعی حاوی تخمک با یک سوزن از تخمدان کشیده می شود که این کار معمولا با استفاده از یک داروی آرامبخش طی یک عمل سرپایی توسط پزشک متخصص انجام می شود و با استفاده از سونوگرافی روند این عمل تحت نظارت قرار می گیرد. تخمک هایی که از تخمدان خارج شده با نمونه اسپرم رقیق و تمیز شده همسر ترکیب می شوند و به مدت 24 ساعت درون یک محفظه مخصوص با دمای 37 درجه سانتی گراد قرار داده می شوند تا لقاح انجام شود، در طی این مدت یکی از اسپرم ها به لایه ی خارجی تخمک نفوذ کرده و لقاح انجام می شود که پس از آن سلول ها تقسیم و تکثیر می شوند و جنین را تشکیل می دهد و بعد از 2 الی 3 روز یک جنین سالم که شامل 8 سلول است بوسیله یک لوله نازک منعطف وارد رحم می شود و درست جایی که لانه گزینی باعث باروری می شود قرار می گیرد. تمامی روش های باروری شانس بدنیا آوردن یک نوزاد سالم را به شما هدیه می دهد مشاوره و معاینه کامل برای هر یک از بیماران ضروری است تا جایی که باروری اصولی و درست انجام شود.

هزینه تعیین جنسیت با IVF

هزینه های درمانی در این زمینه بسیار متفاوت می باشد و تماما بستگی به نوع خدماتی که انجام می دهید و نوع مرکزی که در آن درمان انجام می شود و روشی که استفاده می کنید می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمینه های تعیین جنسیت و ناباروری ها می توانید به بهترین متخصص درمان نازایی در تهران مراجعه کنید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *