دکتر فهیمه رمضانی / مصاحبه ها / تاثیر دیابت بارداری بر چاقی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تاثیر دیابت بارداری بر چاقی

زن چاق باردار

تاثیر دیابت بارداری بر چاقی

نتیجه بررسی های محققان نشان داد

تاثیر دیابت بارداری بر چاقی

محققان می‌گویند: سابقه داشتن دیابت بارداری تاثیری بر افزایش چاقی زنان مبتلا به این بیماری در آینده ندارد.

به گزارش ایسنا، دیابت بارداری یکی از عوارضی است که ممکن است گریبانگیر زنان در دوره بارداری شود که با وجود برخی مخاطرات، قابل کنترل بوده و در صورت برخورد مناسب با آن منجر به تولد نوزاد سالم می‌شود.

با این حال، یکی از پرسش‌هایی که همواره در ذهن مادران مبتلا و خانواده های آنان وجود دارد، پیش بینی آینده و تاثیراتی است که این بیماری طی سالیان آتی بر روی مادر خواهد داشت.

در همین ارتباط و با استفاده از اطلاعات غنی نزدیک به ۳۵۰۰نفر از زنان جمعیت شرق تهران در مطالعه قند و لیپید تهران، نشان داده شد که پیدایش چاقی در زنان ارتباطی با سابقه ابتلای آنها به دیابت بارداری ندارد.

دکتر فهیمه رمضانی تهرانی، رییس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی باروری و مجری این طرح در این باره گفت: گرچه خود چاقی از عوامل خطر پیدایش دیابت بارداری است اما مبتلایان به این بیماری احتمال بیشتری برای ابتلای به چاقی طی سال‌های بعد ندارند.

این استاد دانشگاه افزود: اگرچه با افزایش سن احتمال بروز چاقی در زنان بیشتر است اما مطالعه ما که حاصل یک پیگیری طولانی ۱۲ساله بود نمایانگر این واقعیت بود که سابقه دیابت بارداری تاثیری در افزایش چاقی این افراد ندارد و پیدایش چاقی در آنها با زنانی که چنین سابقه‌ای را دارند، یکسان بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *